Opettajalista

Opettajat lukuvuonna 2021–2022

Antipova Inna, määräaikainen musiikin opettaja
Aro Helle, liikunnan lehtori
Barannik-Tolvanen Katri, apulaisrehtori, esikoulu / alakoulu
Clément Maija-Liisa, englannin ja ranskan kielen lehtori
Danishevski Ksenia, venäjän kielen lehtori
Dmitrieva Elena, venäjän ja englannin kielen lehtori
Hampinen Heli, esiluokan opettaja
Helenius Taru, luokanopettaja
Hokkanen Maria, ruotsin kielen tuntiopettaja
Huhtinen Olli, englannin kielen sivutoiminen tuntiopettaja
Hällfors Natalja, luokanopettaja
Hämäläinen Juha, teknisen työn lehtori
Iossafova Elena, luokanopettaja
Jackobson Anja, matematiikan, fysiikan ja kemian lehtori
Jauhiainen Kaisa, englannin kielen lehtori
Jyrkönen Irina, luokanopettaja
Kauhanen Irina, luokanopettajan sijainen
Kaunisto Maarit, venäjän kielen apulaisrehtori
Kauppila-Lehto Leena, kuvataiteen lehtori
Kesker Auli, tekstiilityön lehtori
Kinnunen Laura, psykologian, filosofian ja elämänkatsomustiedon aineenopettaja
Koivuranta Sanna, äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
Kopalina-Kirsi Anna, esiluokan opettaja
Koprinen Elina, luokanopettajan sijainen
Koprinen Svetlana, esiluokan ohjaavan opettajan sijainen
Koskela-Tarvas Elina,
äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
Koski-Andberg Päivi,
historian ja yhteiskuntaopin lehtori
Kotovitch Inna,
venäjä äidinkielenä lehtori
Kupreeva Lidia,
luokanopettajan sijainen
Kukkonen Lidia,
venäjän kielen ja kulttuurin lehtori
Kulmala Antti,
biologian lehtori
Lohi Natalia,
matematiikan ja fysiikan lehtori
Lund Aija,
määräaikainen opinto-ohjaaja
Moshnikov Pavel,
luokanopettaja
Männikkö-Puittinen Minna,
erityisopettaja, luokat 1-6
Mäntylä Mikko,
matematiikan ja fysiikan lehtori
Nikkari Maria,
suomen ja venäjän kielen tuntiopettaja
Nurminen Janne,
liikunnan ja terveystiedon opettaja
Nykänen Viljami,
englannin kielen tuntiopettaja
Oupornikova Anna,
määräaikainen luokanopettaja
Pelgonen Maria,
maantiedon tuntiopettaja
Pentinen Irina,
matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Peräsalo Katja,
luokanopettajan sijainen
Pietilä Meeri-Maija,
luokanopettaja
Pikelner Ekaterina,
tuntiopettaja
Rantanen Salli,
opinto-ohjaaja
Reinikainen Minna,
luokanopettaja
Saikkonen Tatiana,
luokanopettaja
Simola Lotta,
luokanopettajan sijainen
Tavi Emilia,
luokanopettajan sijainen
Tervakangas Pia,
luokanopettaja, erityisopettaja yläkoulu ja lukio
Torvikoski Sanna,
apulaisrehtori, lukio & yläkoulu
Tuovinen Elena,
luokanopettaja
Turunen Elina,
ruotsin ja venäjän lehtori
Vainikka Markus,
matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Varis Irina,
erityisopettaja, luokat 1-6
Viljaala Kirsi,
kotitalouden lehtori
Virtanen Tuuli,
venäjän kielen lehtori, alakoulu
Vuorenmaa Antti,
musiikin tuntiopettaja
Vähä-Ettala Matti,
evankelis-luterilaisen uskonnon ja historian lehtori
Väisänen Teppo,
ortodoksisen uskonnon opettaja
Väisänen Tuula,
rehtori
Westman Kirsi,
luokanopettaja