Opettajalista

Opettajat lukuvuonna 2018 – 2019

 

Annola Janne teknisen työn sijainen
Aro Helle liikunnan lehtori
Barannik-Tolvanen Katri apulaisrehtori, esikoulu / alakoulu
Clément Maija-Liisa englannin ja ranskan kielen lehtori
Danishevski Ksenia määräaikainen luokanopettaja
Dmitrieva Elena venäjän ja englannin kielen lehtori
Evans Katri englannin kielen lehtorin viransijainen
Hampinen Heli esiluokan opettaja
Hintikka Jukka äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
Hällfors Natalja luokanopettaja
Iossafova Elena luokanopettaja
Jackobson Anja matematiikan, fysiikan ja kemian lehtori
Jyrkönen Irina luokanopettaja
Kaunisto Maarit luokanopettaja
Kauppila-Lehto Leena kuvataiteen lehtori
Kesker Auli tekstiilityön lehtori
Koivuranta Sanna äidinkielen ja kirjallisuuden lehtorin viransijainen
Kokljuschkin Marina esiluokan opettaja
Koprinen Svetlana esiluokan opettaja
Koski-Andberg Päivi historian ja yhteiskuntaopin lehtori
Kotovitch Inna venäjä äidinkielenä lehtori
Kukkonen Lidia venäjän kielen ja kulttuurin lehtori
Kulmala Antti biologian lehtori
Liikanen Taru määräaikainen luokanopettaja
Lohi Natalia matematiikan ja fysiikan lehtori
Moilanen Suvi opinto-ohjaaja
Männikkö-Puittinen Minna erityisopettaja, luokat 1-6
Mäntylä Mikko matematiikan ja fysiikan lehtori
Nurminen Janne liikunnan ja terveystiedon opettajan viran hoito
Nykänen Viljami englannin kielen tuntiopettaja
Oupornikova Anna määräaikainen luokanopettaja
Pelgonen Maria maantiedon tuntiopettaja
Pentinen Irina matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Rainio Kirsi luokanopettaja
Reinikainen Minna määräaikainen luokanopettaja
Saikkonen Tatiana luokanopettaja
Sainio Susanna äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori, viransijainen
Salo Miia musiikin lehtori
Savander Olga venäjän kielen ja kulttuurin ja tietotekniikan lehtori
Simola Lotta esiluokan ohjaava opettaja
Sinkko Niina venäjän kielen ja venäjänkielisen opetuksen ap.rehtori
Sundström Leif sivutoiminen tuntiopettaja
Tervakangas Pia luokanopettaja, erityisopettaja yläkoulu ja lukio
Tihlman Anna-Maija luokanopettaja
Torvikoski Sanna apulaisrehtori, lukio & yläkoulu
Turunen Elina ruotsin ja venäjän lehtori
Undén-Selander Aira katsomusaineiden ja vieraiden kielten lehtori
Vainikka Markus matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Valkeila Ulla matematiikan ja fysiikan lehtori
Vanhamaa Kirsi äidinkielen ja kirjallisuuden lehtorin viransijainen
Varis Irina erityisopettaja, luokat 1-6
Viljaala Kirsi kotitalouden lehtori
Virtanen Tuuli venäjän kielen lehtori, alakoulu
Vladimirov Natalia luokanopettaja
Vähä-Ettala Matti evankelis-luterilaisen uskonnon ja historian lehtori
Väisänen Teppo ortodoksisen uskonnon opettaja
Väisänen Tuula rehtori
Wallenius Inka luokanopettaja
Westerholm Maria määräaikainen luokanopettaja
Westman Kirsi luokanopettaja