Opettajalista

Opettajat lukuvuonna 2019 – 2020

Aro Helle liikunnan lehtori
Barannik-Tolvanen Katri apulaisrehtori, esikoulu / alakoulu
Clément Maija-Liisa englannin ja ranskan kielen lehtori
Danishevski Ksenia määräaikainen luokanopettaja
Dmitrieva Elena venäjän ja englannin kielen lehtori
Evans Katri englannin kielen lehtorin viransijainen
Hampinen Heli esiluokan opettaja
Helenius Taru luokanopettaja
Huhtinen Olli englannin kielen sivutoiminen tuntiopettaja
Hällfors Natalja luokanopettaja
Hämäläinen Juha teknisen työn lehtori
Iossafova Elena luokanopettaja
Jackobson Anja matematiikan, fysiikan ja kemian lehtori
Juurola Muru opinto-ohjaaja, viransijainen
Jyrkönen Irina luokanopettaja
Kaunisto Maarit luokanopettaja
Kauppila-Lehto Leena kuvataiteen lehtori
Kesker Auli tekstiilityön lehtori
Koivuranta Sanna äidinkielen ja kirjallisuuden lehtorin viransijainen
Koprinen Svetlana esiluokan opettaja
Koskela-Tarvas Elina äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori
Koski-Andberg Päivi historian ja yhteiskuntaopin lehtori
Kotovitch Inna venäjä äidinkielenä lehtori
Kukkonen Lidia venäjän kielen ja kulttuurin lehtori
Kulmala Antti biologian lehtori
Lampila Nina määräaikainen ruotsin opettaja
Lohi Natalia matematiikan ja fysiikan lehtori
Mykkänen Inari tuntiopettaja
Männikkö-Puittinen Minna erityisopettaja, luokat 1-6
Mäntylä Mikko matematiikan ja fysiikan lehtori
Nurminen Janne liikunnan ja terveystiedon opettaja
Nykänen Viljami englannin kielen tuntiopettaja
Oupornikova Anna määräaikainen luokanopettaja
Pelgonen Maria maantiedon tuntiopettaja
Pentinen Irina matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Pietilä Meeri-Maija määräaikainen luokanopettaja
Reinikainen Minna luokanopettaja
Saikkonen Tatiana luokanopettaja
Sainio Susanna äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori, viransijainen
Salo Miia musiikin lehtori
Savander Olga venäjän kielen ja kulttuurin ja tietotekniikan lehtori
Simola Lotta esiluokan ohjaava opettaja
Sundström Leif sivutoiminen tuntiopettaja
Tervakangas Pia luokanopettaja, erityisopettaja yläkoulu ja lukio
Tihlman Anna-Maija luokanopettaja
Toivola Riku määräaikainen luokanopettaja
Torvikoski Sanna apulaisrehtori, lukio & yläkoulu
Tuovinen Elena määräaikainen luokanopettaja
Undén-Selander Aira katsomusaineiden ja vieraiden kielten lehtori
Vainikka Markus matematiikan, kemian ja fysiikan lehtori
Valkeila Ulla matematiikan ja fysiikan lehtori
Varis Irina erityisopettaja, luokat 1-6
Viljaala Kirsi kotitalouden lehtori
Virtanen Tuuli venäjän kielen lehtori, alakoulu
Vladimirov Natalia luokanopettaja
Vähä-Ettala Matti evankelis-luterilaisen uskonnon ja historian lehtori
Väisänen Teppo ortodoksisen uskonnon opettaja
Väisänen Tuula rehtori
Wallenius Inka luokanopettaja
Westman Kirsi luokanopettaja